MARS-500 – Fakta a postřehy ze simulovaného letu na rudou planetu – Šolcová Iva a kolektiv

Tento zlevněný výrobek MARS-500 - Fakta a postřehy ze od značky s dobrým jménem Sevt pohodlně nakoupíte zde nyní ve slevě. K sehnání zrovna v akci za 395 Kč. EAN: 9788020024374
MARS-500 - Fakta a postřehy ze simulovaného letu na rudou planetu - Šolcová Iva a kolektiv
Značka: Sevt
395 Dostupnost: SKLADEM
Ověřit dostupnost »

Popis produktu

Kniha seznamuje čtenáře s východisky, okolnostmi, průběhem a výsledky nejdelší simulace kosmického letu, jaká byla doposud realizována. Příběh první úspěšné „mise“ šestičlenné mezinárodní posádky na planetu Mars je popisován z mnoha různých pohledů, protože k napsání knihy sdružilo síly 34 autorů mnoha národností a nejrůznějšího odborného zaměření. Výsledkem je publikace, která je přes svoji přísnou vědeckost otevřena všem čtenářům se zájmem o kosmické lety, ale i o chování a prožívání osob v extrémním prostředí či o vyprávění (ne)obyčejného příběhu o 520 dnech dlouhé samotě.

Kolektiv autorů spojuje zájem o kosmický výzkum. Jeden z autorů absolvoval kosmický let, tři prošli simulací kosmického letu, většina se opakovaně podílela na projektech, ve kterých byly dlouhodobé lety simulovány, a ti nejšťastnější realizují své výzkumy přímo v Mezinárodní kosmické stanici.