Maršál Bernadotte – Z bitevního pole na královský trůn – Elbl Pavel B.

Zcela unikátní produkt Maršál Bernadotte - Z bitevního pole na od naší známé značky Sevt snadno můžete pořídit právě teď v nabídce za extra cenu. V akci od 445 Kč. EAN: 9788074970702
Maršál Bernadotte - Z bitevního pole na královský trůn - Elbl Pavel B.
Značka: Sevt
445 Dostupnost: SKLADEM
Ověřit dostupnost »

Popis produktu

Bouřlivé a převratné období revolučních a napoleonských válek vyneslo na výsluní celou řadu osob, v jejichž řadách můžeme nalézt téměř nepochybné hrdiny bez příslovečné vady na kráse, ale i muže bezpochyby přinejmenším kontroverzní, nicméně neméně úspěšné a pozoruhodné. Za hlavního představitele této druhé skupiny lze označit Jeana-Baptiste-Jules Bernadotta, který se z řad královské a posléze revoluční armády vypracoval až na post generála, vyslance, ministra války, Napoleonova maršála, vévody Ponte-Corvo, švédského korunního prince Karla Johanna, norského krále Karla Johanna III. a nakonec švédského krále Karla XIV.

Bernadotte se mimo jiné stal devítistým devátým rytířem řádu Zlatého rouna ve Španělsku, osmadvacátým nositelem švédského Velkého kříže řádu Věže a Meče, pruských řádů Černého orla a Železného kříže, rakouského řádu Marie Terezie, ruského řádu Svatého Jiří a francouzského Velkého orla Čestné legie.