Mezera – Mladé umění v Česku (1990- 2014) – Lindaurová Lenka a kolektiv

Zajímavý kus Mezera - Mladé umění v Česku (1990- 2014) od top výrobce Sevt pohodlně seženete na našich stránkách nyní za zcela nejnižší cenu. Levně za cenu 990 Kč. EAN: 9788090531734
Mezera - Mladé umění v Česku (1990- 2014) - Lindaurová Lenka a kolektiv
Značka: Sevt
990 Dostupnost: SKLADEM
Ověřit dostupnost »

Popis produktu

Tato kniha mapuje současné české vizuální umění od roku 1990 do roku 2014 na pozadí doby, která radikálně změnila způsob života naší společnosti a v níž jsme poprvé dostali šanci skutečně vstoupit do světového kontextu. Publikace vznikla k výročí 25. ročníku české prestižní Ceny Jindřicha Chalupeckého pro mladé umělce do 35 let, není však její historií – všichni její dosavadní laureáti, finalisté a držitelé čestných cen vytvářejí určitý rámec knihy, která se pokouší ve zkratce nabídnout současné umění v kontextu posledních pětadvaceti let.
Je rozdělena do pětiletých období. Každá pětiletka obsahuje, jak odbornější a insiderské informace, tak události, které zasáhly celou společnost a ovlivnily její následné směřování. Každá etapa je zachycena prostřednictvím „kroniky“ doby, v níž se objevují různé události na české výtvarné scéně orámované politickou a ekonomickou situací. Tyto mozaiky a úryvky z dobového tisku tvoří jakousi síť pro spoustu mezer, z nichž některé kniha zviditelňuje.