Mezinárodní právo soukromé a procesní – Úvod do studia mezinárodního práva soukromého a rozhodčího ř – Malacka Michal, Ryšavý Lukáš,

Tento velmi oblíbený produkt Mezinárodní právo soukromé a procesní - Úvod do studia mezinárodního práva soukromého a rozhodčího ř - Malacka Michal, Ryšavý od společnosti s úžasnou pověstí Sevt můžete získat na našich stránkách teď právě za outletovou cenu. Akční ceny od 480 Kč. EAN: 9788075025197
Mezinárodní právo soukromé a procesní - Úvod do studia mezinárodního práva soukromého a rozhodčího ř - Malacka Michal
Značka: Sevt
480 Dostupnost: SKLADEM
Ověřit dostupnost »

Popis produktu

Publikace přibližuje základní aspekty mezinárodního práva soukromého jak z pohledu rozhodného práva v soukromoprávních vztazích s mezinárodním prvkem, tak i z pohledu mezinárodního práva civilního procesu.

V současném světě ekonomické, hospodářské, kulturní a sociální provázanosti se ve stále větší míře dostávají do popředí i právní otázky, které lze pro oblast soukromého práva shrnout do tří základních: Soudy kterého státu budou danou věc rozhodovat? Podle jakého práva? Za jakých podmínek bude rozhodnutí soudu jednoho státu uznáno, případně vykonáno, na území druhého státu?

Na tyto otázky odpovídá tato kniha především z pohledu práva Evropské unie, neboť dopad její zákonodárné činnosti je v oblasti mezinárodního práva soukromého zcela zásadní a neopominutelný – jedná se zejména o nařízení unifikující smluvní a mimosmluvní závazkové vztahy, problematiku rodinného práva, výživného, dědického práva a také nařízení upravující mezinárodní příslušnost soudů a uznávání a výkon rozhodnutí. Tato unijní úprava je následně doplněna o popis vnitrostátní právní úpravy mezinárodního práva soukromého a relevantních mezinárodních smluv.

Autoři nabízejí zejména studentům právnických fakult, ale i širší veřejnosti přehlednou a výstižnou učebnici, která vedle teoretických poznatků přináší i pro praxi důležitý přehled o úloze a povaze norem mezinárodního práva soukromého.