tiskmarket.cz

Pevnosti v bojích Velké války – Východní fronta a Alpy – Dubánek Martin a kolektiv

Tento velmi oblíbený výrobek Pevnosti v bojích Velké války - Východní fronta a Alpy - Dubánek Martin a od známého předního výrobce Sevt lze pořídit právě teď v naší nabídce v akci. Výhodně za cenu 449 Kč.
EAN: 9788020446282
Pevnosti v bojích Velké války - Východní fronta a Alpy - Dubánek Martin a kolektiv
Ověřit dostupnost »
Značka: Sevt
449

Nejen Přemyšl aneb pokračování historie pevnostní války v letech 1914–1918

Ve druhém svazku objevné práce o pevnostech a stálém opevnění za první světové války se tříčlenný autorský kolektiv zaměřil zejména na místa, která jsou neodmyslitelně spjata s novodobými českými vojenskými dějinami. Stěžejní kapitoly se tak věnují trojímu obléhání rakousko-uherské pevnosti Přemyšl v Haliči, houževnaté obraně rakousko-uherských pevností proti Itálii a naopak relativně snadnému pádu většiny italských horských fortů v Alpách.
Kniha se ovšem zabývá i řadou dalších, méně známých témat, jako byly černohorsko-francouzské aktivity proti rakousko-uherské námořní základně v boce Kotorské, obrana tureckých opevnění v úžině Dardanely či unikátní
fortifikační systém Rumunska. Nechybí ani pojednání o specifičnostech ruské pobřežní obrany a jedna z kapitol čtenáře dokonce zavede na vzdálená asijská bojiště…
Publikace poprvé v tomto rozsahu přináší rovněž zhodnocení opevnění z Velké války a naznačuje, jakým směrem se vydali tvůrci nových fortifikačních systémů v meziválečném období.
Fundovaný, avšak čtivý text opět doprovází mnoho unikátních dobových fotografií, výkresové a mapové dokumentace i barevných snímků současného stavu popisovaných fortifikací.