tiskmarket.cz

Konečná stanice Osvětim – Můj příběh z tábora 1943-1945 – de Wind Eddie

Hodně prodávaný kousek Konečná stanice Osvětim - Můj od společnosti s výborným jménem Sevt snadno najdete zde za mimořádně nízkou cenu. Zrovna nyní za cenu 278 Kč.
EAN: 9788073356514
Konečná stanice Osvětim - Můj příběh z tábora 1943-1945 - de Wind Eddie
Ověřit dostupnost »
Značka: Sevt
278

Holandský lékař Eddy de Wind i jeho manželka Friedel byli odvlečeni do Osvětimi. Po příjezdu přežili krutou selekci a byli pracovně zařazeni na ošetřovny. Každý den a každou hodinu se v koncentračním táboře odehrával nelítostný boj o přežití – pro Eddyho to znamenalo přizpůsobit se nepředvídatelným reakcím dozorců, Friedel musela od sebe odvrátit hrozící osud oběti „lékařských“ experimentů Josepha Mengeleho. Sílu jim dodávala vzájemná láska: Friedel a Eddy si občas dokázali prostrčit přes plot lístek a výjimečně se dokonce odvážili kratičkého objetí.
Když na konci války uprchli poslední dozorci, Eddy se schoval v opuštěných barácích a začal se zuřivým úsilím zapisovat svoje zážitky. Vznikl zcela ojedinělý záznam vězeňského života ve vyhlazovacím táboře zachycující z bezprostřední blízkosti každodenní boj o život, ale i záblesky radosti, když se Eddymu a Friedel podařilo zahlédnout jeden druhého.